loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Ściąganie drążka wyciągu górnego w szerokim nachwycie przed sobą
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: plecy - najszerszy grzbietu; plecy - obły mniejszy; plecy - obły wiekszy; plecy - podgrzebieniowy


Asystujące:
 ramie - dwugłowy (biceps)


Stabilizujące:
 klatka - piersiowy większy (środek i dół)

 

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: atlas, wyciąg górny, drążek

Ćwiczenie bardzo pomocne dla tych, którzy mają problemy z wykonaniem poprawnego podciągnięcia się na drążku w nachwycie. Pomoże Ci rozbudować mięśnie pleców w krótkim czasie. Pamiętaj jednak, aby nie napinać mięśni bicepsów podczas wykonania, ponieważ zmniejszy to nacisk na budowanie mięśni pleców.


Krok 1

Pozycja startowa: Usiądź wygodnie na ławeczce przodem do stacji wyciągowej w siłowni, lub swoim domowym atlasie do ćwiczeń, a następnie usytuuj nogi pod blokadą na uda. Złap szeroko za drążek wyciągu górnego w nachwycie (palce od siebie).


Krok 2

Faza przyciągania: Z pozycji startu, ściągnij drążek przed sobą do klatki piersiowej. Podczas ciągnięcia utrzymuj wyprostowane barki przez ściąganie łopatek do siebie. Dodatkowo, "rozszeż" klatkę piersiową i postaraj się lekko wysunąć łokcie przed siebie i w dół, tak aby wyizolować mięśnie pleców. Podczas przyciągania do klatki, plecy powinny sie lekko wyginać w łuk.


Krok 3

Faza zwalniania: Gdy już całkowicie podciągniesz drążek, utrzymaj pozycję przez jedną pełną sekundę i postaraj się opanować pokusę oparcia nóg o blokadę (jeżeli tylko sprzęt na którym ćwiczysz posiada takową). Zmuś sie do opanowania obciążenia poprzez górne mięśnie pleców i rdzeń. Po tej chwili, wolno opuść linkę z powrotem do pozycji startu. Pamiętaj, aby całkowicie kontrolować ten ruch, nie pozwól na trzaskanie stosu lub szarpnięcia linki. Zrób 10 powtórzeń przez 4 serie.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

GRYFY

 

ATLAS TRENINGOWY