loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Prostowanie ramion na wyciągu w skłonie
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: mięsień trójgłowy ramienia

Asystujące: brak

Stabilizujące: klatka - piersiowy większy (góra); naramienne - przednie aktony; ramie - zginacz nadgarstka

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: wyciąg górny
W tym ćwiczeniu używa się wyciągu górnego lub średniego. Wzrost wyciągu przekłada się na wzrost intensywności końcowej fazy tego ćwiczenia. Niższy wyciąg oznacza zwiększenie intensywności w pierwszych 90 stopniach ćwiczenia.

Krok 1
Pozycja startowa: Stań jedną nogą wysuniętą do przodu, złap drążek za głową i pochyl się plecami do przodu, dzięki temu Twoja pozycja będzie bezpieczna i nie narazisz się na dodatkowe kontuzje (co szczególnie ważne przy wyciąganiu większych ciężarów).
Staraj się trzymać ramiona blisko głowy, a łokcie na wysokości oczu. Górna część ramion powinna cały czas znajdować się przy głowie, pracują tylko przedramiona. Należy pamiętać o tym, by podczas wykonywania tego ćwiczenia głowa była cały czas pochylona. Zapobiega się wtedy niepotrzebnemu wyginaniu kręgosłupa, a także łatwiej jest kontrolować pracę łokci.

Krok 2
Faza wykonywania: Ramiona należy prostować dość wolno i pamiętać, że pracuje tylko ich dolna część – górna pozostaje w bezruchu, a łokcie są zawsze blisko siebie. Jeśli zamiast drążka masz zakończenie liną, możesz dodatkowo wykręcić ręce w taki sposób, by kciuki wskazywały na siebie. Dzięki temu będą pracowały wszystkie trzy części mięśnia trójgłowego.

Krok 3
Faza powrotu: Należy ponownie zgiąć ramiona, pamiętając, że pracuje tylko ich dolna część. Powrót powinien być znacznie wolniejszy niż ruch do przodu. Oddychaj w czasie zginania ramion. Przestań na krótko zanim mięśnie trójgłowe stracą napięcie. Pamiętaj, by przedramiona nie opierały się na bicepsie.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

ATLAS TRENINGOWY