loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Wyciąg „francuski” na ławce skośnej głową w górę
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: mięsień trójgłowy ramienia


Asystujące:
brak


Stabilizujące:
klatka - piersiowy większy (góra); klatka - piersiowy większy (środek i dół); naramienne - przednie aktony; naramienne - tylne aktony; plecy - najszerszy grzbietu; plecy - obły wiekszy; ramie - zginacz nadgarstka


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
ławka; siłownia: wyciąg dolny

Tutaj mamy do czynienia z kolejną wersją ćwiczenia z użyciem wyciągu, a które ma służyć do rozwijania mięśnia trójgłowego. Jest ono o tyle lepsze od tradycyjnego prostowania ramion na wyciągu, że tutaj nie ma konieczności pilnowania właściwej postawy podczas wykonywania tego ćwiczenia, ponieważ cały czas jesteśmy oparci o ławkę skośną.


Krok 1

Pozycja startowa: Siadamy na ławce skośnej, tak by przylegać do niej plecami. Złap drążek za głową wąskim uchwytem (na wewnętrzną szerokość barków), łokcie powinny znajdować się na wysokości głowy w zgięciu mniej więcej 25 stopni, mierząc od podłogi.


Krok 2

Faza wykonywania: Zachowując górną partię ramion w stałej pozycji prostujemy ręce i tym samym ćwiczymy mięsień trójgłowy. W trakcie wykonywania tego ruchu staraj się oddychać i w jego ostatniej fazie zachowaj napięte mięśnie przez chwilę.


Krok 3

Faza powrotu: Powoli wróć do pozycji startowej. Staraj się pamiętać o zachowaniu górnej części ramion w stałej pozycji. Ćwiczenie powtórz tyle razy ile masz w planie.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

ATLAS TRENINGOWY

 

ŁAWKA TRENINGOWA