loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Wyciskanie „francuskie” sztangą na ławce skośnej głową w górę
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: mięsień trójgłowy ramienia


Asystujące:
brak


Stabilizujące:
klatka - piersiowy większy (góra); naramienne - przednie aktony; naramienne - tylne aktony; ramie - zginacz nadgarstka


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
 ławka; gryf; obciążenia

To kolejne ćwiczenie rozwijające mięśnie trójgłowe. Jest to jedno z ciekawszych i najbardziej efektywnych ćwiczeń pozwalających na rozbudowę tej partii mięśni. Dodając je do swoich ćwiczeń sprawisz, że tricepsy rozwiną się w zaskakująco krótkim czasie.


Krok 1

Pozycja startowa: Kładziemy się na ławce plecami, głową do góry. Łapiemy sztangę w uchwycie wąskim (na wewnętrzną szerokość ramion), prostujemy ręce, tak, by sztanga znalazła się nad naszymi barkami. Zawsze z takiej pozycji rozpoczynamy to ćwiczenie.


Krok 2

Faza wykonywania: Ćwiczenie zaczyna się w momencie, gdy zaczynamy obniżać sztangę poprzez zginanie łokci. Gdy ta znajdzie się blisko głowy należy delikatnie odchylić ramiona, by zrobić sztangą lekki łuk. Jest to ważne o tyle, że dzięki temu jesteśmy w stanie obniżyć sztangę do wymaganego poziomu. Nie ma to jednak zasadniczego wpływu na pracę naszych mięśni.


Krok 3

Faza powrotu: Kończymy ćwiczenie poprzez podniesienie sztangi i powrót łokciami do poprzedniego ułożenia, w ostatniej fazie prostujemy ramiona, które niekoniecznie muszą być całkowicie rozprostowane. Ćwiczenie powtarzamy.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

GRYFY

 

OBCIĄŻENIA

 

ŁAWKA TRENINGOWA