loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Wyciskanie „francuskie” sztangą w pozycji siedzącej
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: mięsień trójgłowy ramienia


Asystujące:
brak


Stabilizujące:
klatka - piersiowy większy (góra); naramienne - przednie aktony; ramię - zginacz nadgarstka


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
 ławka; gryf; obciążenia

To dobre ćwiczenie dla tych, którzy preferują ćwiczenia, w których mają kontrolę nad jego każdym aspektem. Można zacząć od niewielkich ciężarów, a skończyć na naprawdę sporych. Pozwala ono na maksymalny wysiłek podczas jego wykonywania, a tym samym jego efektywność jest bardzo duża i ma wpływ na każdą część mięśnia trójgłowego.


Krok 1

Pozycja startowa: Siadamy na skraju ławki. Bierzemy sztangę, łapiemy ją wąskim chwytem, czyli na wewnętrzną szerokość barków. W tym momencie sztanga powinna znajdować się za naszą głową, a łokcie powinny być zgięte w pozycji ok. 90 stopni.


Krok 2

Faza wykonywania: Prostując ręce staramy się umieszczać sztangę bezpośrednio nad głowę. Ramiona nie muszą być maksymalnie rozprostowane, dopuszczalne jest ich niewielkie zgięcie. W tej pozycji wytrzymujemy krótką chwilę i tym sam wchodzimy w ostatnią fazę ćwiczenia.


Krok 3

Faza powrotu: Gdy sztanga znajdzie się już nad głową, to z tej pozycji rozpoczynamy ostatnią część: rozpoczynamy powolne zginanie ramion w łokciach i wracamy do pozycji z której zaczynaliśmy.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

GRYFY

 

OBCIĄŻENIA

 

ŁAWKA TRENINGOWA