loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Wyciąg „francuski” na ławce skośnej głową w dół
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: mięsień trójgłowy ramienia


Asystujące:
brak


Stabilizujące:
klatka - piersiowy większy (góra); klatka - piersiowy większy (środek i dół); naramienne - przednie aktony; naramienne - tylne aktony; plecy - najszerszy grzbietu; plecy - obły wiekszy; ramie - zginacz nadgarstka


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
ławka; wyciąg dolny
To kolejne ćwiczenie z użyciem wyciągu. Jednak tutaj wykorzystujemy ławkę skośną i leżymy głową w dół. Bardzo ważny przy tym ćwiczeniu jest odpowiedni ciężar, który będziemy wyciągać.


Krok 1

Pozycja startowa: Wybieramy odpowiednie obciążenie, kładziemy się na ławce skośnej głową w dół. Łapiemy drążek wąskim uchwytem – szerokość chwytu nie powinna być większa niż wewnętrzna szerokość barków.


Krok 2

Faza wykonywania: Ręce układamy nad klatką piersiową, tak by być w stanie swobodnie zgiąć je w łokciach w ten sposób, by przy zgięciu przedramiona układały się równolegle do klatki piersiowej. Pamiętaj, że podczas ruchu łokcie powinny być w miejscu. Możemy mówić o pozycji startowej w momencie gdy ramiona wskazują na sufit, a przedramiona są skierowane w stronę wyciągu.


Krok 3

Faza powrotu: Wydychając powietrze prostujemy ramiona do momentu ich całkowitego rozprostowania. W tej pozycji należy wytrzymać kilka chwil, zanim nastąpi ponowne złożenie. Postaraj się także napiąć triceps na moment. Po chwili zaczynamy składać ramiona, wdychając przy tym powietrze. Ruch powinien być powolny i płynny. Ćwiczenie powtarzamy zalecaną ilość razy.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

ATLAS TRENINGOWY

 

ŁAWKA TRENINGOWA