loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Wyciąg „francuski” w pozycji leżącej
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: mięsień trójgłowy ramienia


Asystujące:
brak


Stabilizujące:
klatka - piersiowy większy (góra); klatka - piersiowy większy (środek i dół); naramienne - przednie aktony; naramienne - tylne aktony; plecy - najszerszy grzbietu; plecy - obły wiekszy; ramie - zginacz nadgarstka


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
ławka; wyciąg dolny
Ćwiczenie jest bardzo zbliżone do wyciągu „francuskiego” na ławce skośnej głową w górę, jednak tutaj leżymy płasko na ławce.


Krok 1

Pozycja startowa: Połóż się plecami na płaskiej ławce, złap drążek niskiego wyciągu wąskim chwytem, który nie powinien być szerszy niż wewnętrzna szerokość Twoich ramion. Najłatwiej jednak będzie jeśli położysz się płasko na ławce, a ktoś poda Ci drążek.
Trzymając drążek wyprostuj ręce i postaraj się umieścić go wprost nad klatką piersiową, tak by Twoje ręce były ułożone prostopadle do podłogi. W tym momencie znajdujesz się w pozycji startowej.


Krok 2

Faza wykonywania: Właściwa część ćwiczenia polega na zgięciu rąk przy jednoczesnym zachowaniu pozycji górnej części ramion oraz łokci podczas zginania. Drążek powinieneś obniżać do momentu w którym niemalże będzie mógł dotknąć Twojego czoła. Pamiętaj o prawidłowym oddechu w tej fazie ćwiczenia.


Krok 3

Faza powrotu: Staraj się maksymalnie napinać mięsień trójgłowy podczas powracania do pozycji startowej, pamiętaj także o zachowaniu ramion w miejscu. W trakcie wykonywania tego kroku powinieneś wykonywać wydech. Gdy ręce znajdą się w pozycji startowej, postaraj się wytrzymać tak kilka sekund zanim przystąpisz do powtórzenia.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

ATLAS TRENINGOWY

 

ŁAWKA TRENINGOWA