loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Prostowanie ramienia z hantlem w opadzie tułowia
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: mięsień trójgłowy ramienia

Asystujące: brak

Stabilizujące: naramienne - tylne aktony; plecy - czworoboczny dół; plecy - czworoboczny środek; plecy - najszerszy grzbietu; plecy - równoległoboczny; ramie - prostowników nadgarstka; ramie - zginacz nadgarstka

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: hantle; ławka
Wielu ludzi chcących wytrenować swoje mięśnie trójgłowe wybiera właśnie to ćwiczenie. Dlaczego? Ponieważ podczas jego wykonywania faktycznie czuć pracę tych mięśni, zwłaszcza, gdy do ćwiczenia doda się obrót i ściśnięcie ręki kiedy ramię jest całkowicie wyprostowane.

Krok 1
Pozycja startowa: Oprzyj kolano prawej nogi na ławce, nachyl się na wysokości bioder, zachowując proste plecy. Prawe ramię powinno podtrzymywać tułów poprzez opieranie się na ławce. W takiej pozycji rozpoczynamy wykonywanie ćwiczenia.

Krok 2
Faza wykonywania: Utrzymuj napięte mięśnie brzucha, plecy wyprostowane, nachylenie na wysokości bioder. Podnieś lewe ramię z ciężarkiem (zgięte w łokciu w 90 stopniach) na wysokość tułowia. Łokieć powinien „przywierać” do biodra podczas wykonywania tego ćwiczenia przez cały okres.

Krok 3
Faza powrotu: Wyprostuj ramię z hantlem do tyłu, gdy tylko się wyprostuje – przekręć i ściśnij dłoń. Pozwoli to na lepsze wykorzystanie tego ćwiczenia. Wytrzymaj tak kilka sekund, następnie powróć płynnie do pozycji startowej. Ćwiczenie powtarzamy zalecaną ilość razy.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

HANTLE I ODWAŻNIKI

 

ŁAWKA TRENINGOWA