loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Wyciskanie „francuskie” hantlami oburącz w pozycji siedzącej
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: mięsień trójgłowy ramienia


Asystujące:
brak


Stabilizujące:
klatka - piersiowy większy (góra); naramienne - przednie aktony; ramie - zginacz nadgarstka


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
hantle; ławka
W tej wersji ćwiczenia zaczynamy trzymając jeden hantel w obu dłoniach nad głową, przy wyprostowanych ramionach. Samo ćwiczenie polega na obniżaniu ciężarka za głową i powracaniu do wyjściowej pozycji. Nadaje się ono doskonale do trenowania mięśni trójgłowych.


Krok 1

Pozycja startowa: Wybieramy hantel, który jesteśmy w stanie trzymać nad głową oburącz. Siadamy na skraju ławki, pamiętając, by plecy były wyprostowane. Stopy powinny być ułożone płasko, siedzimy w wygodnym dla nas rozkroku. Łapiemy hantel oburącz (chwyt powinien być pewny) i wznosimy go nad głowę, jednocześnie spinamy mięśnie brzucha. Najlepiej zacząć od niewielkiego ciężaru i zwiększać go w miarę nabierania wprawy w wykonywanie tego ćwiczenia.


Krok 2

Faza wykonywania: Obniżamy ciężarek za głową do momentu w którym dalsze odchylenie nie jest już możliwe. Zwróć szczególną uwagę podczas wykonywania tego ruchu – najlepiej robić je powoli, by nie uderzyć się hantlem w głowę lub kark.


Krok 3

Faza powrotu: Powracamy do punktu wyjścia. Również powoli i płynnie, by zwiększyć skuteczność ćwiczenia. Ćwiczenie powtórz zalecaną ilość razy.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

HANTLE I ODWAŻNIKI

 

ŁAWKA TRENINGOWA