loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Wyciskanie „francuskie” hantlami w pozycji leżącej
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: mięsień trójgłowy ramienia


Asystujące:
brak


Stabilizujące:
klatka - piersiowy większy (góra); klatka - piersiowy większy (środek i dół); naramienne - przednie aktony; naramienne - tylne aktony; plecy - najszerszy grzbietu; plecy - obły wiekszy; ramie - prostowników nadgarstka; ramie - zginacz nadgarstka


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
hantle; ławka

Ćwiczenie z hantlami nieco przypomina podobne z użyciem sztangi, z tą jednak różnicą, że tutaj podczas wykonywania ćwiczenia mamy zupełnie inne ułożenie dłoni – są one skierowane do siebie.


Krok 1

Pozycja startowa: Chcąc wykonać wyciskanie „francuskie” hantlami w pozycji leżące weź hantle o pożądanej ciężkości i połóż się plecami na ławce. Leżąc na ławce wyprostuj ręce z hantlami, tak by te znajdowały się na wysokości Twoich oczu.


Krok 2

Faza wykonywania: Mając hantle umieszczone na wysokości oczu w pozycji wyprostowanej poczujesz, że Twoje tricepsy są napięte. Teraz postaraj się zgiąć ramiona tak, by ich górna część pozostała w bezruchu. Obniżaj przedramiona, aż hantle znajdą się na wysokości Twojej głowy. Wytrzymaj chwilę.


Krok 3

Faza powrotu: Hantle znajdujące się na wysokości Twojej głowy dadzą poczucie napięcia mięśni trójgłowych w pozycji niskiej. Po chwili trzymania ich w tej pozycji należy je podnieść do całkowicie wyprostowanej pozycji. Staraj się sprawiać, by to mięśnie trójgłowe wykonywały całą pracę, a w pozycji wyprostowanej napinaj te mięśnie maksymalnie.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

HANTLE I ODWAŻNIKI

 

ŁAWKA TRENINGOWA