loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Wyciskanie „francuskie” hantlem jednorącz
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: mięsień trójgłowy ramienia


Asystujące:
brak


Stabilizujące:
ramie - prostowników nadgarstka; ramie - zginacz nadgarstka


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
hantle; ławka

Ćwiczenie to jest wariacją na temat wyciskania „francuskiego” hantlami oburącz. W tym przypadku udział w ćwiczeniu bierze tylko jedna ręka. Podobnie jak tam i w tym przypadku obniżamy hantel za głowę z pozycji wyprostowanych ramion. Nim również ćwiczmy mięśnie trójgłowe.


Krok 1

Pozycja startowa: Wykonując to ćwiczenie możemy stać lub siedzieć. Łapiemy hantel jedną ręką i wznosimy go nad głowę. Podobnie jak w ćwiczeniu oburącz, to również jest pozycja z której zaczynamy wykonywać to ćwiczenie.


Krok 2

Faza wykonywania: Zaczynamy opuszczać hantel za głowę, pamiętając by górna część ramienia trwała w bezruchu. Ten etap ćwiczenia uważa się za wykonany, gdy hantel znajdzie się dokładnie na wysokości głowy. Należy zwrócić szczególną uwagę, by opuszczać ciężarek powoli i płynnie, tak by się nie uderzyć w głowę.


Krok 3

Faza powrotu: Gdy hantel znajduje się na odpowiedniej wysokości użyj całej siły mięśnia trójgłowego, by wypchnąć ciężarek do góry i w pełni rozprostować ramię. Możesz też maksymalnie napiąć triceps, gdy ramię będzie się znajdowało w prostej pozycji, to dodatkowo zwiększy efektywność tego ćwiczenia.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

HANTLE I ODWAŻNIKI

 

ŁAWKA TRENINGOWA