loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Prostowanie ramion na wyciągu na kolanach
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: mięsień trójgłowy ramienia


Asystujące:
brak


Stabilizujące:
ramie - zginacz nadgarstka


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
 wyciąg górny; ławka

Mięsień trójgłowy składa się z trzech części: długiej, przyśrodkowej i bocznej. Mięśnie te wspierają łokcie. Zatem za każdym razem, gdy zamykasz drzwi, rzucasz piłką czy odkładasz coś do szafy – pracują mięśnie trójgłowe.
To ćwiczenie pozwoli na wypracowanie tych mięśni z pozycji klęczącej


Krok 1

Pozycja startowa: Ustaw ławkę między sobą o wyciągiem. Uklęknij pośrodku, plecami do wyciągu i weź drążek. Powinien znajdować się nad Twoją głową, a chwyt nie powinien przekraczać wewnętrznej szerokości Twoich barków. Z tej pozycji zaczyna się wykonywanie ćwiczenia.


Krok 2

Faza wykonywania: Ułóż głowę i górną część ramion na ławce. Łokcie powinny być zgięte, tak by przedramiona wskazywały w kierunku wyciągu. Trzymając łokcie blisko głowy ciągnij drążek, podnosząc ciężar. Ćwiczenie uważa się za wykonane, gdy przedramiona będą ułożone równolegle do podłogi. W trakcie tego ruchu rób wydech, napnij mięśnie i poczekaj chwilę w tej pozycji.


Krok 3

Faza powrotu: Powoli powróć do pozycji startowej, nabierając jednocześnie powietrza. Ruch powinien być płynny, dzięki temu zwiększy się skuteczność wykonywanych powtórzeń. Ćwiczenie wykonaj zaplanowaną ilość razy.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

ATLAS TRENINGOWY

 

ŁAWKA TRENINGOWA