loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Uginanie ramion linką wyciągu na „modlitewniku” jedną ręką
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: ramię - ramienny


Asystujące:
ramię - dwugłowy (biceps)


Stabilizujące:
ramię - zginacz nadgarstka


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: wyciąg dolny; modlitewnik

Ćwicząc osobno obie ręce możemy lepiej kontrolować ich rozwój i pilnować, by był on równomierny. Przedstawione ćwiczenie jest kolejnym pozwalającym na takie rezultaty. Opierając rękę na „modlitewniku”, wyłączamy ten moment z ćwiczenia, w którym biceps nie bierze udziału, dzięki czemu tutaj, on wykonuje całą pracę.


Krok 1

Pozycja startowa: Złap linkę jedną ręką i górną część ramienia umieść na „modlitewniku”. Linkę powinniśmy trzymać na wysokości naszego ramienia. Tak powinna wyglądać pozycja wyjściowa do tego ćwiczenia.


Krok 2

Faza wykonywania: Wdychając powietrze, powoli opuszczamy linkę, dopóki nasze ramię nie jest całkowicie rozprostowane, a biceps rozciągnięty. Następnie wydychając powietrze podnosimy linkę do wysokości naszego ramienia. Chcąc osiągnąć pełne napięcie bicepsu należy postarać się by mały palec znajdował się wyżej od kciuka.


Krok 3

Faza powrotu: Ściśnij biceps bardzo mocno na chwilę w pozycji pełnego napięcia i zacznij opuszczać linę. Gdy już wykonasz pełny cykl – zmień rękę. Ćwiczenie powtórz zaplanowaną ilość razy.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

ATLAS TRENINGOWY