loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Uginanie ramienia z hantlem na „modlitewniku”
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: ramię - ramienny


Asystujące:
ramię - dwugłowy (biceps)


Stabilizujące:
ramię - zginacz nadgarstka


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
hantle; modlitewnik

Ćwiczenie to jest wariacją zwykłego uginania ramion z hantlem. Jednak tutaj opierając ramię na „modlitewniku” mamy lepszą stabilizację, a to przekłada się na precyzyjniejsze wykonywanie tego ćwiczenia. Nie wspominając, że jest to urozmaicenie naszej rutyny.


Krok 1

Pozycja startowa: Stań lub usiądź za modlitewnikiem i oprzyj o niego swoje ramię. Trzymaj hantel w jednej ręce, chwytem dolnym (otwarta dłoń skierowana ku górze). Usztywnij plecy i napnij mięśnie brzucha, by ustabilizować ruch podczas wykonywania tego ćwiczenia. Jeśli wykonujesz to ćwiczenie stojąc – rób to w rozkroku zapewniającym stabilną pozycję.


Krok 2

Faza wykonywania: Wydychając powietrze powoli podnoś hantel z podstawki poprzez zginanie ramienia w łokciu i przybliżanie hantla do siebie. Utrzymuj nadgarstek w stałej pozycji (staraj się go nie zginać, ani nadmiernie prostować), zwróć także uwagę, by nie odchylać się całym tułowiem do tyłu i nie wyginaj pleców w momencie wznoszenia. Kontynuuj wznoszenie, aż łokieć nie znajdzie się w pełnym zgięciu.


Krok 3

Faza powrotu: Nabierając powietrza zacznij opuszczać rękę w kontrolowanym ruchu. Po prostu wracaj do pozycji startowej, czyli takiej w której górna część ramienia oraz przedramię spoczywają na „modlitewniku”.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

HANTLE I ODWAŻNIKI