loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Uginanie ramion z hantlami na „modlitewniku” w pozycji leżącej
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: ramię - ramienny


Asystujące:
ramię - dwugłowy (biceps)


Stabilizujące:
plecy - czworoboczny środek; plecy - równoległoboczny; ramię - zginacz nadgarstka


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
hantle; modlitewnik

Ponownie uginamy ramiona z hantlami, by budować silne i duże bicepsy. Tym razem jest to wersja z użyciem „modlitewnika” lub ławki skośnej. Uważamy, że lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z ławki, ponieważ wykonanie tego ćwiczenia będzie zdecydowanie wygodniejsze.


Krok 1

Pozycja startowa: Weź hantle do obu rąk i połóż się na brzuchu na ławce skośnej lub „modlitewniku”, tak, by ramiona były na jego skaju. Nogi mogą być zgięte i odpoczywać oparte o siedzisko lub stać na podłodze. Pozwól rękom swobodnie opaść, tak by ułożyły się prostopadle do podłogi. Przybliż łokcie do tułowia i pamiętaj, by utrzymywać je w takiej pozycji. Tak powinna wyglądać pozycja początkowa.


Krok 2

Faza wykonywania: Zacznij podnosić hantle poprzez spinanie bicepsów i podnoś je do chwili, gdy poczujesz, że Twoje łokcie są już maksymalnie zgięte. Podczas tego ruchu wydychaj powietrze i zwróć uwagę, by ruszały się tylko i wyłącznie przedramiona – reszta ma pozostać w bezruchu.


Krok 3

Faza powrotu: Z pozycji całkowicie zgiętej przechodzimy powoli i spokojnie do pozycji w pełni wyprostowanej. Robiąc to pamiętamy: musimy kontrolować każdą chwilę naszego ruchu, tylko wtedy ćwiczenie będzie w pełni efektywne. Powtarzamy określoną ilość razy.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

HANTLE I ODWAŻNIKI