loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Uginanie ramion ze sztangą nachwytem w pozycji stojącej
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: ramię - ramienny


Asystujące:
ramię - dwugłowy (biceps)


Stabilizujące:
naramienne - przednie aktony; plecy - czworoboczny góra; plecy - czworoboczny środek; plecy - dźwigacz łopatki; ramię - zginacz nadgarstka


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
gryf; obciążenia

To ćwiczenie działa zarówno na mięśnie ramienne, jak i bicepsy. Jest polecane szczególnie na koniec serii ćwiczeń na biceps. Dzięki niemu zwiększamy siłę przedramion i mięśni dwugłowych, a posiadając silniejsze przedramiona, można zacząć podnosić jeszcze większe ciężary, bez utraty stabilności wykonywanego ćwiczenia.


Krok 1

Pozycja startowa: Złap sztangę na szerokości swoich barków, tak by dłonie wierzchnią stroną były skierowane do Ciebie (tzw. nachwytem). Stań wyprostowany w lekkim rozkroku. Ręce wyprostowane. Z takiej pozycji zaczynamy ćwiczenie


Krok 2

Faza wykonywania: Pilnuj, by łokcie przylegały do tułowia, zacznij uginać ramiona tak, by sztanga znalazła się na wysokości górnej strefy Twojej klatki piersiowej. W ostatniej fazie podnoszenia ramiona praktycznie powinny się znajdować prostopadle do podłogi. W tej pozycji zrób sobie krótką pauzę i powróć powoli do pozycji wyjściowej.


Krok 3

Uwaga: Najlepiej wykonywać to ćwiczenie ze sztangą z łamanym gryfem, ponieważ wtedy mamy znacznie mniejszy nacisk wywierany na nasze nadgarstki. Najlepiej, by to ćwiczenie było ostatnim w serii na biceps, ponieważ jak już wspominaliśmy – kładzie ono bardzo duży nacisk na przedramiona, więc wykonywane wcześniej zwyczajnie uniemożliwi nam wykonywanie ćwiczeń z dużymi obciążeniami.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

GRYFY

 

OBCIĄŻENIA