loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Uginanie ramion ze sztangą nachwytem na „modlitewniku”
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: ramię - ramienny


Asystujące:
ramię - dwugłowy (biceps)


Stabilizujące:
ramię - zginacz nadgarstka


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
gryf; obciążenia; modlitewnik

Budując mięśnie dwugłowe wiele osób zauważa, że mają dużą przestrzeń pomiędzy właśnie tym mięśniem, a stawem łokciowym. Chcąc ją zmniejszyć należy mocniej ćwiczyć głowę długą. To ćwiczenie doskonale wpływa dokładnie na długą głowę, a tym samym sprawia, że ramię wygląda bardziej proporcjonalnie.


Krok 1

Pozycja startowa: Ćwiczenie wykonujemy na „modlitewniku” ze sztangą z prostym lub łamanym gryfem. Ten drugi jest bardziej zalecany, ponieważ nie powoduje silnego napięcia na nadgarstkach. Siadamy na modlitewniku, wyprostowane ramiona układamy na podkładce, łapiemy sztangę nachwytem i z tej pozycji rozpoczynamy to ćwiczenie.


Krok 2

Faza wykonywania: Uginamy ramiona w łokciach, tak samo jak w przypadku każdego innego ćwiczenia z uginaniem. Pilnujemy, by ruch wykonywały tylko przedramiona, a reszta pozostawała w bezruchu. Fazę szczytową osiągamy, gdy bicepsy będą maksymalnie napięte.


Krok 3

Faza powrotu: Osiągając szczyt – wytrzymujemy chwilę i rozpoczynamy fazę opuszczania: robimy to możliwie  wolno, czując przy tym napięcie przez cały okres opuszczania sztangi. Opuszczamy ją do momentu pełnego wyprostowania ramion. Wtedy zaczynamy kolejne powtórzenie.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

GRYFY

 

OBCIĄŻENIA