loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Uginanie ramion z linką nachwytem w pozycji stojącej
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: ramię - ramienny


Asystujące:
ramię - dwugłowy (biceps)


Stabilizujące:
naramienne - przednie aktony; plecy - czworoboczny góra; plecy - czworoboczny środek; plecy - dźwigacz łopatki; ramię - zginacz nadgarstka


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
wyciąg dolny

Ćwiczenia z uginaniem ramion podchwytem działają głównie na biceps i przedramiona, natomiast ćwicząc podobnie, jednak stosując nachwyt – pracujemy głównie nad przedramionami. Wykonywanie tego ćwiczenia wpływa na naszą późniejszą zdolność do wykonywania trudniejszych ćwiczeń i ich kombinacji. Poza tym wykonując ćwiczenia z nachwytem i podchwytem sprawimy, że nasze przedramiona staną się silne jeszcze szybciej.


Krok 1

Pozycja startowa: Stań twarzą do maszyny i złap drążek wyciągu dolnego oburącz, nachwytem (wewnętrzna część dłoni skierowana do dołu) na szerokość barków. Upewnij się także, że Twoje łokcie przylegają do tułowia. Z tej pozycji rozpoczynamy ćwiczenie.


Krok 2

Faza wykonywania: Utrzymując górną partię ramion w stałej pozycji zaczynamy podnosić drążek, napinając przy tym bicepsy i zwracając uwagę, by towarzyszył temu wydech. Pracują tylko przedramiona. Uginanie powinno zatrzymać się w momencie pełnego napięcia bicepsów, gdy drążek znajdzie się gdzieś na wysokości barków. Wytrzymaj w tej pozycji chwilę i dodatkowo ściśnij mięśnie.


Krok 3

Faza powrotu: Teraz wdychając powietrze, zaczynamy powolny, spokojny powrót do pozycji startowej. Gdy ramiona będą w pełni wyprostowane – zaczynamy kolejne powtórzenie. Robimy tak zaplanowaną ilość razy.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

ATLAS TRENINGOWY