loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Uginanie ramion z linką nachwytem na „modlitewniku”
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: ramię - ramienny


Asystujące:
ramię - dwugłowy (biceps)


Stabilizujące:
naramienne - przednie aktony; plecy - czworoboczny góra; plecy - czworoboczny środek; plecy - dźwigacz łopatki; ramię - zginacz nadgarstka


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
wyciąg dolny; modlitewnik

Wykonywanie ćwiczeń na „modlitewniku” posiada jedną zasadniczą zaletę nad ćwiczeniami wykonywanymi bez jakiegokolwiek wsparcia – dzięki temu, że nasze ramiona opierają się o „modlitewnik” jesteśmy w stanie lepiej wykorzystać samą siłę bicepsów i przedramion, a tym samym pozwolić sobie na ćwiczenia z większymi ciężarami, a w konsekwencji – szybszy wzrost tych partii mięśni.


Krok 1

Pozycja startowa: Ustawiamy „modlitewnik” tak, by stał naprzeciw wyciągu dolnego, siadamy, opieramy ramiona o „modlitewnik” i łapiemy linę wyciągu oburącz w nachwycie. Z tej pozycji rozpoczynamy wykonywanie tego ćwiczenia.


Krok 2

Faza wykonywania: Wdychając powietrze zaczynamy zginać ramiona, a tym samym ciągnąć linkę wyciągu. Uginamy nasze ręce do momentu pełnego zgięcia łokci, linka wyciągu powinna znajdować się na wysokości naszych barków, a bicepsy powinny być w pełni napięte. Wytrzymujemy tak przez chwilę.


Krok 3

Faza powrotu: Pamiętając, że w trakcie wykonywania tego ćwiczenia pracują tylko przedramiona zaczynamy opuszczanie – powolne i miarowe jak w większości przypadków w tego typu ćwiczeniach. Po powrocie do pozycji startowej rozpoczynamy kolejne powtórzenie i tak przez zaplanowaną przez nas ilość razy.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

ATLAS TRENINGOWY