loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Uginanie nadgarstków w podchwycie z hantlami
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: ramie - zginacz nadgarstka


Asystujące:
brak


Stabilizujące:
brak


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
hantle; ławka

Jest to podstawowe ćwiczenie jeśli chcemy zbudować siłę i móc podnosić ciężary. Wyjaśniamy tutaj jak prawidłowo wykonywać to ćwiczenie, które ma sprawić, że przedramiona będą silniejsze, a wykonywane później ćwiczenia siłowe stabilniejsze.


Krok 1

Pozycja startowa: Trzymając w obu dłoniach po hantlu siadamy na skraju ławki i opieramy nasze ręce, tak by przedramiona opierały się na naszych udach, a nadgarstki swobodnie zwisały znad kolan. Dłonie układamy tak, by ich wewnętrzna strona była skierowana ku górze, czyli w podchwycie. Nadgarstki powinny być ułożone swobodnie.


Krok 2

Faza wykonywania: Wydychamy powietrze, zginamy nadgarstki i powoli napinamy nasze mięśnie zginaczy nadgarstków. Pozycja szczytowa następuje, gdy nie możemy już mocniej zgiąć naszych nadgarstków. Wytrzymujemy tak przez chwilę.


Krok 3

Faza powrotu: Wdychamy powietrze, powoli opuszczamy hantle i prostujemy nadgarstki, hantle powinny swobodnie móc stoczyć się ku dołowi, na koniec naszych palców. Gdy całkowicie je rozprostujemy, przechodzimy do kolejnego powtórzenia. Ćwiczenie powtarzamy zaplanowaną ilość razy.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

HANTLE I ODWAŻNIKI

 

ŁAWKA TRENINGOWA