loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Uginanie nadgarstków w nadchwycie ze sztangą
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: ramie - zginacz nadgarstka


Asystujące:
brak


Stabilizujące:
brak


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
ławka, sztanga

Wiele osób lekceważy ćwiczenia, które dotyczą tylko przedramion. Jeśli jednak ktoś myśli o poważnym trenowaniu i wykonywaniu naprawdę skomplikowanych i ciężkich ćwiczeń, to powinien uwzględniać tego typu ćwiczenia w swoich planach treningów i podchodzić do nich serio.


Krok 1

Pozycja startowa: Umieść sztangę na ławce, uprzednio odpowiednio ją obciążając. Klękamy przed najdłuższym bokiem ławki i łapiemy sztangę nadchwytem (wewnętrzna część dłoni skierowana ku dołowi). Upewnij się, że trzymasz sztangę pewnie i na wewnętrzną szerokość swoich ramion.


Krok 2

Faza wykonywania: Przesuwamy dłonie nad krawędź ławki, tak by dłonie i nadgarstki znalazły się nad nią. Przedramiona powinny opierać się o ławkę, co zapewni Ci stabilność w trakcie wykonywania tego ćwiczenia. Zaczynamy wznosić nadgarstki z opadu, w którym się znajdują. Podnosimy je maksymalnie, tak wysoko jak tylko zdołamy. W całkowicie podniesionej pozycji staramy się wytrzymać przez krótką chwilę.


Krok 3

Faza powrotu: W trakcie opadania ważne jest, by odbywało się to powoli i pod całkowitą kontrolą naszych mięśni, opadanie powinno trwać nawet troszkę dłużej niż wznoszenie. Powracamy tak do pozycji początkowej. Ćwiczenie powtarzamy zaplanowaną ilość razy.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

GRYFY

 

ŁAWKA TRENINGOWA