loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Uginanie nadgarstków w nadchwycie z hantlami
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: ramie - zginacz nadgarstka


Asystujące:
brak


Stabilizujące:
brak


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
hantle; ławka

To z pozoru łatwe ćwiczenie może przysporzyć nam sporo problemu, jeśli postanowimy wziąć za dużą wagę hantli. Poza tym – należy próbować wypracować mięśnie tak, by ich siła była do siebie zbliżona, dlatego kładziemy większy nacisk na tą rękę, która wydaje się być słabszą.


Krok 1

Pozycja startowa: Bierzemy hantle do rąk i siadamy na skraju ławki. Opieramy nasze ręce, tak by przedramiona opierały się na naszych udach, a nadgarstki swobodnie zwisały znad kolan. Dłonie układamy tak, by ich wewnętrzna strona była skierowana ku dołowi, czyli w nadchwycie. Staramy się, by nadgarstki zwisały dość swobodnie.


Krok 2

Faza wykonywania: W tej fazie ćwiczenia wydychamy powietrze, w czasie gdy zginamy nadgarstki. Powoli napinamy nasze mięśnie zginaczy nadgarstków. Pozycja szczytowa następuje, gdy nie możemy już mocniej wygiąć naszych nadgarstków. Wytrzymujemy tak przez chwilę.


Krok 3

Faza powrotu: Wdychając powietrze, powoli opuszczamy hantle i staramy się opuścić nadgarstki do fazy w której będą mogły swobodnie zwisać. Gdy całkowicie opadną i będą mogły przejść do swobodnego zwisu przechodzimy do kolejnego powtórzenia. Ćwiczenie powtarzamy zaplanowaną ilość razy.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

HANTLE I ODWAŻNIKI

 

ŁAWKA TRENINGOWA