loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Uginanie ramion z hantlami podchwytem na ławce skośnej
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: ramię - dwugłowy (biceps)


Asystujące:
ramię - ramienny


Stabilizujące:
naramienne - przednie aktony; ramię - zginacz nadgarstka


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
hantle; ławka

Ćwiczenie to należy do jednych z najbardziej efektywnych sposobów na powiększenie siły i wielkości mięśnia dwugłowego ramienia. Kładzie ono szczególnie mocny nacisk na biceps, dlatego może stanowić podstawę w ćwiczeniach mających na celu powiększenie tej grupy naszych mięśni.


Krok 1

Pozycja startowa: Siadamy na ławce skośnej, opierając się o nią plecami, w dłoniach trzymamy hantle. Nogi ułożone w lekkim rozkroku, stopy płasko na ziemi. Ręce z hantlami swobodnie zwisają – powinny wisieć równolegle do podłogi. Z takiej pozycji rozpoczynamy ćwiczenie.


Krok 2

Faza wykonywania: Podnosimy hantle jednocześnie do momentu, gdy nasze bicepsy nie są w pełni napięte, a łokcie zgięte. Postaraj się nie huśtać ramionami, ani nie poruszać górną ich częścią – wtedy ćwiczenie nie będzie efektywne.


Krok 3

Faza powrotu: Opuszczamy hantle, wydychając powietrze. Obniżamy je do chwili, gdy będziemy mogli je w pełni rozluźnić, tak jak w przypadku pozycji startowej. Gdy to nastąpi, odpoczywamy chwilkę i przystępujemy do kolejnego powtórzenia.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

HANTLE I ODWAŻNIKI

 

ŁAWKA TRENINGOWA