loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Virasana
średnia: 5.0  ocen: 1
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Plecy ( góra, środek, dół ), Nogi- uda

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: mata, zestaw do jogi
Virasana  -  w sanskrycie Vira znaczy dzielny, bohater. Pozycja ta przypomina siedzącego wojownika. Ćwiczymy ją na macie, ewentualnie używając podpórki pod pośladki. Oddziaływanie tej asany na ciało to przede wszystkim rozciąganie szczytów ud, okolicy kostek i stóp. Leczniczo wpływa na bóle w kolanach i płaskostopie.


Krok 1
Uklęknij na podłodze, złącz kolana, rozstaw stopy tak, aby usiąść pomiędzy stopami. Jeśli masz trudność, to użyj podpórki pod pośladki. Ważne jest by stopy były w przedłużeniu goleni, zewnętrzne krawędzie stóp równoległe do krawędzi maty. Następnie używając dłoni wyciągnij pośladki do tyłu i na zewnątrz, usiądź na guzach kulszowych (kości w pośladkach). Dociśnij stopy, golenie i kolana do podłogi, usiądź na pośladkach i wyprostuj plecy. Siedź w centrum, nie przechylaj się na boki. Ułóż dłonie na kolanach wnętrzem do sufitu. Cofnij barki, zbliż łopatki do siebie to rozszerzy klatkę piersiową. Wydłuż szyję, głowa prosto, patrz przed siebie lub zamknij oczy. Spokojny miarowy oddech, rozluźniony brzuch i twarz.


Krok 2
Wykonuj od 1 do 5 minut lub dłużej jeśli wykonujesz medytację.


Krok 3
Jeśli masz trudność z wyciagnięciem stóp do tyłu do usiądź na stopach układając je w poprzek ( paluchy złączone, pięty na zewnątrz).

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

MATA