loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Utthita-Trikonasana – jest to pozycja rozciągniętego trójkąta
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Ramiona- biceps, triceps, Brzuch- skośne, Biodra i pośladki, Nogi- uda, podudzie, łydki

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: mata, zestaw do jogi
Rozciągamy w niej całe nogi oraz boki tułowia. Prawidłowo wykonana pozwala zmniejszyć sztywność bioder, uśmierzyć ból pleców i szyi. Jest łatwa do wykonania, ćwiczymy z użyciem maty.

Krok 1
Stań w Tadasana, ułóż dłonie na wysokości klatki piersiowej i wykonaj skok do szerokiego rozkroku, jednocześnie wyciągając ręce do boku. Ułóż stopy tak, by były pod nadgarstkami, palce stóp skierowane do wnętrza. Następnie skręć prawą nogę  90 stopni na zewnątrz, a lewą nieco do wewnątrz. Dociśnij stopy do ziemi i podciągnij rzepki kolan, nogi całkowicie wyprostowane. Wyciągnij prawy bok tułowia do boku i połóż dłoń na goleniu lub podłodze, drugą wyprostowaną rękę ułóż w linii z barkiem. Następnie odpychając się od dolnej ręki skręć tułów do sufitu, jakby całe plecy chciały się oprzeć na ścianie. Na końcu spójrz na lewy kciuk.

Krok 2
Pozostań 10-15 oddechów, z wdechem  podnieś się góry, stopy do centrum i wykonaj pozycję na drugą stronę.

Krok 3
Jeśli pojawia się trudność z dociskaniem stóp do podłogi to można zmniejszyć dystans. Gdy patrzenie na górną dłoń powoduje napięcie w karku, patrzymy przed siebie. Ważne jest utrzymanie symetrii obu boków tułowia, kładziemy dolną rękę na takiej wysokości by nie zapadać się z tułowiem.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

MATA