loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Przysiad rozdzielny na jednej nodze z hantlami
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:

Główne - nogi - obszerny ; nogi - pośladkowy

Pomocnicze - nogi - przywodziciel długi

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: hantle, ławka

W tym ćwiczeniu pracujemy nad naszymi pośladkami, mięśniami ud oraz wzmacniamy ramiona.

Krok 1
Pozycja startowa: Umieść ławkę za sobą w odległości dostosowanej do swojego wzrostu. Chwyć hantle, trzymaj je na wyprostowanych rękach, które podczas wykonywania ćwiczenia trzymaj wzdłuż tułowia. Prawą nogę umieść lekko przed sobą, a lewą stopę połóż na ławce. To będzie twoja pozycja startowa.

Krok 2
Faza ruchu: Zacznij powoli obniżać tułów, poprzez zginanie prawej nogi w kolanie. Pamiętaj, żeby utrzymywać wyprostowaną postawę z głową uniesioną lekko do góry, patrz przed siebie. Kontynuuj zniżanie dopóki kolano nogi, którą trzymasz na ławce nie zbliży się do podłogi. Na tym etapie wykonywania ćwiczenia zrób głęboki wdech.

Uwaga
Jeśli wykonałeś ten etap poprawnie, kolano przedniej nogi powinno być w linii prostej z palcami stopy. Jeśli kolano jest przed linią palców, oznacza to, że używasz nadmiernego nacisku na kolana – ćwiczenie wykonywane jest nieprawidłowo.

Krok 3
Faza powrotu: Wracając do pozycji startowej staraj się wciskać piętę przedniej nogi w podłogę – wyprostuj nogę w kolanie. Wykonaj założoną ilość powtórzeń a następnie zmień nogi.

 

 

 

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

HANTLE I ODWAŻNIKI