loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Przysiad wykroczny z hantlami
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:

Główne: nogi - obszerny ; nogi - pośladkowy

Pomocnicze: nogi - przywodziciel długi

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: hantle

Przysiad wykroczny to jedno z lepszych ćwiczeń dla początkujących, na mięśnie nóg. Ćwiczenie to jest bardzo proste w wykonaniu, nie wymaga specjalnego sprzętu treningowego. Będziemy potrzebować sztangielki i trochę wolnego miejsca.

Krok 1
Pozycja startowa: Stań ze stopami złączonymi razem, głowę trzymaj prosto - patrz przed siebie. Ręce zwisają swobodnie wzdłuż tułowia prostopadle do podłogi.

Krok 2
Faza ruchu: Podnieś lewą stopę i zrób duży krok do przodu, zegnij nogi w kolanach tak, by prawe kolano dotknęło ziemi – lecz nie kładź kolana na podłodze. W obu nogach udo i łydka powinny tworzyć ze sobą kąt 90 stopni. Biodra oraz ciężar ciała oprzyj na lewej nodze. Wróć z powrotem do pozycji startowej poprzez dostawienie lewej nogi do prawej. Wykonaj kolejny krok do przodu, tym razem z przeciwnej nogi. Kontynuuj naprzemiennie.

Wskazówka
Podczas wykonywania ćwiczenia starajmy się trzymać tułów prosto na tyle, na ile możliwe. Plecy powinny być wygięte w sposób naturalny. Podczas wykonywania kroków nie przesuwaj stóp po podłodze.

 

 

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

GRYFY

 

HANTLE I ODWAŻNIKI

 

OBCIĄŻENIA