loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Adho mukha-svanasana
średnia: 5.0  ocen: 1
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:

Ramiona- triceps, Plecy ( góra, środek, dół ), Nogi- uda, podudzie, łydki

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: mata, zestaw do jogi
Adho mukha-svanasana –jest to najpopularniejsza pozycja jogiczna nazywa się pies z głową w dół, dlatego że przypomina psa przeciągającego się z pyskiem w dół. Jest to ćwiczenie proste, wykonywane na macie. Działa bardzo ożywczo i energetycznie. Angażuje  większość partii mięśniowych w ciele, działa zarówno na wzmocnienie jak i na wydłużenie mięśni.

Krok 1
Wykonaj klęk podparty – ręce na szerokość barków, kolana na szerokość bioder. Popatrz na swoje dłonie i  rozłóż szeroko palce, tak by każdy z nich był oddzielony od siebie, środkowe palce są równoległe. Teraz podwiń paluchy stóp i odpychając się dłońmi od podłogi i wypchnij pośladki w tył i do sufitu prostując nogi. Dociśnij całe dłonie, wyprostuj ręce w łokciach i mocno się wyciągnij. Wypchnij uda w tył, proste nogi, pięty sięgają w kierunku maty. Przenieś ciężar bardziej na nogi, zbliż łopatki do siebie i wykonaj nimi ruch w głąb pleców, co rozszerzy klatkę piersiową. Rozluźnij głowę i brzuch Z wdechami wydłużaj całe ciało.

Krok 2
Zostań 15-25 oddechów następnie podnieś głowę, popatrz w przód i podejdź stopami do dłoni, stań w Tadasana.


Krok 3
Ważne by wyciągać się równomiernie, dlatego trzeba odpychać się z taką sama siłą od jednej i drugiej dłoni. Tyły nóg sięgają mocno w tył poprzez mocną pracę ud.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

MATA