loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Wznosy barków z linkami na ławce skośnej
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:

Główne:
klatka - zębaty przedni


Asystujące:
klatka - piersiowy większy (góra)


Stabilizujące:
naramienne - przednie aktony; ramię - trójgłowy (triceps)


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
wyciąg dolny; ławka

Chcąc urozmaicić sobie ćwiczenia nie zapominając, by dbać o giętkość barków warto od czasu do czasu sięgnąć i po tę odmianę wznosów barków. Jako, że jest ono wykonywane z użyciem wyciągu – mamy gwarancję, że mięśnie są napięte przez cały czas wykonywania ćwiczenia, dzięki temu szybciej osiągniemy zakładany cel, czyli giętkie barki uodpornione na kontuzje w czasie wykonywania sportów kontaktowych.


Krok 1

Pozycja startowa: Ławkę skośną układamy tyłem do wyciągu dolnego. Wybieramy obciążenie stosu odpowiednie do naszych możliwości. Chwytamy linki wyciągu i siadamy na ławce skośnej. Linki wyciągamy tak, by barki były proste, ramiona również wyprostowane, nachylone pod kątem 30-45 stopni, ułożone do siebie równolegle. Tak zaczynamy to ćwiczenie.


Krok 2

Faza wykonywania: Trzymając ręce prosto cały czas zaczynamy podnosić je poprzez uginane łopatek, jednoczenie pamiętamy, że temu ruchowi powinien towarzyszyć wydech. Ważne: podnosimy wyłącznie barki! Gdy wzniesiemy je maksymalnie – robimy krótką pauzę.


Krok 3

Faza powrotu: Powracamy powoli, kontrolując ruch opadający, do pozycji startowej. Ćwiczenie powtarzamy zaplanowaną ilość razy.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

ATLAS TRENINGOWY

 

ŁAWKA TRENINGOWA