loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Ardha candrasana – pozycja ta przypomina półksiężyc
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Brzuch (skośne), Klatka piersiowa, Nogi- uda, podudzie, łydki, Core- tułów

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: mata, zestaw do jogi
Ćwiczymy ją na macie bez użycia pomocy, przy problemach z utrzymaniem równowagi lub w trakie menstruacji wykonujemy ją przy ścianie. Asana ta jest niezmiernie korzystna dla rozwinięcia mięśni nóg, szczególnie dla osób z kontuzjami oraz wzmocnienia dolnej część pleców. Dodatkowo łagodzi objawy rwy kulszowej i bóle kręgosłupa lędźwiowego. Jak każda pozycja równoważna uspokaja umysł i pomaga w nauce koncentracji umysłu.

Krok 1
Zaczynamy od pozycji Tadasana, następnie skocz do rozkroku rozszerzając ręce do boku, skręć nogi w prawo i przejdź do Trikonasana. Teraz ugnij prawą nogę i przysuń lewą stopę do prawej, tak by przenieś ciężar ciała na nogę z przodu. Połóż prawą dłoń 30 cm po zewnętrznej stronie stopy by znalazła się pod barkiem – jeśli trudnością jest oparcie ręki użyj kostki pod dłoń. Cały ciężar jest teraz na prawej noce i ręce opartej na ziemi. Następnie podnieś tylnią nogę na wysokość biodra i wypchnij piętę od tułowia. Powoli zacznij prostować nogę na której stoisz. Unieś lewą rękę do góry w linii z barkiem i skręć tułów do sufitu, tak jakby plecy miały oprzeć się na ścianie. Plecy, pośladki i noga są w jednej linii. Patrz przed siebie lub jak czujesz się stabilnie popatrz na górną dłoń.

Krok 2
Pozostań w pozycji 5-15 oddechów. Potem ugnij nogę, na której stoisz, wróć do Trikonasana, podnieś się i skręć nogi w lewo, aby wykonać pozycję na drugą stronę.

Krok 3
Noga, która jest w górze powinna się wyciągać w linii z bokiem tułowia, nie może więc być wyżej lub niżej linii biodra. Ważne jest zachowanie symetrii jednej i drugiej strony ciała. Jeśli masz trudności z równowagą możesz zrobić to ćwiczenie przy ścianie opierając na niej cały tułów i nogę.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

MATA