loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Unoszenie tułowia na ławce skośnej ze sztangą
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: brzuch - proste brzucha


Asystujące:
brzuch - skośne brzucha


Stabilizujące:
klatka - piersiowy większy (góra); klatka - piersiowy większy (środek i dół); klatka - zębaty przedni; naramienne - tylne aktony; plecy - najszerszy grzbietu; ramię - trójgłowy (triceps)


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
ławka; gryf; obciążenia

Unoszenie tułowia jest nieco zbliżone do wykonywania brzuszków, z tą jednak różnicą, że tutaj nie poprzestajemy na wzniesieniu typowym dla brzuszków, tylko podnosimy praktycznie cały tułów. Użycie sztangi w tym ćwiczeniu zwiększa jego trudność, ponieważ opór przy wznoszeniu jest odpowiednio większy.


Krok 1

Pozycja startowa: Siadamy na ławce skośnej, głową skierowaną ku podłodze. Nogi wkładamy w podpory nóg. Bierzemy sztangę z ziemi lub przygotowanego do tego stojaka. Łapiemy ją na szerokość naszych barków, a nawet lekko szerzej i trzymamy ją na wyprostowanych rękach na wysokości naszej klatki piersiowej.


Krok 2

Faza wykonywania: Tułów podnosimy tak wysoko jak tylko potrafimy, zginając się w talii i biodrach. Nawet w fazie maksymalnego podniesienia sztanga powinna być skierowana ku górze, w tym wypadku – powinna znajdować się nad naszą głową.


Krok 3

Faza powrotu: Osiągając maksymalne zgięcie przechodzimy do fazy powrotu. Zaczynamy opuszczać tułów spokojnie i miarowo. Ważne, by plecy całkowicie dotknęły ławki, włączając w to nasze barki – tylko wtedy mamy gwarancję, że mięśnie brzucha wykonały pełną pracę i nie wykonaliśmy zwykłego ćwiczenia izometrycznego. Ćwiczenie powtarzamy zaplanowaną ilość razy.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

GRYFY

 

OBCIĄŻENIA

 

ŁAWKA TRENINGOWA