loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Unoszenie nóg z linką wyciągu na leżąco
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: brzuch - proste brzucha


Asystujące:
brzuch - skośne brzucha; nogi - biodrowy; nogi - krawiecki; nogi - lędźwiowy; nogi - łonowy; nogi - napinacz powięzi szerokiej


Stabilizujące:
brak


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
wyciąg dolny; mata do ćwiczeń

Ćwiczenia z wyciągiem, to doskonały sposób na zmianę rutyny w ćwiczeniach. Ogromną zaletą ćwiczeń z linkami jest to, że w trakcie całego ruchu mięśnie cały czas są napięte. Używanie wyciągu pozwala na wykonywanie wielu zróżnicowanych ćwiczeń, angażujących różne partie mięśni. Tutaj znajdziesz opis ćwiczenia na mięśnie brzucha przez unoszenie nóg z linką wyciągu leżąc.


Krok 1

Pozycja startowa: Do wyciągu dolnego zamontuj linki przeznaczone do kostek i przypnij je do nich. Połóż się wyprostowany na podłodze, macie lub ławce treningowej, tak by Twoje stopy wskazywały stos z wyciągiem. Ręce daj za głowę, jeśli używasz ławki – najlepiej złap się za jej krawędź, jeśli leżysz na podłodze złap się jakiejkolwiek stabilnej rzeczy, mogą to być nawet kostki osoby towarzyszącej.


Krok 2

Faza wykonywania: Używając mięśni brzucha, zaczynamy zginać nasze kolana i ciągnąć je w kierunku naszej głowy, gdy znajdą się na wysokości naszych bioder, zaczynamy wznosić pośladki, nie przerywając ruchu kolan w kierunku głowy. W końcowej fazie tego ćwiczenia dolna część pleców nie powinna dotykać podłoża, a kolana powinny niemalże dotykać naszej głowy.


Krok 3

Faza powrotu: Bardzo ważne podczas fazy opuszczania jest, by robić to miarowo i w pełni kontrolować każdy moment tego ruchu. Oddalamy kolana, opuszczając jednocześnie dolną część pleców, a następnie pośladki – dokładnie w odwrotnej kolejności, jak miało to miejsce w przypadku wznoszenia. Ostatnim etapem jest całkowite rozprostowanie nóg. Na początku powinno się wykonywać do trzech serii, po 8-10 powtórzeń. Gdy stanie się to dla nas bardzo łatwe – powinniśmy zwiększyć obciążenie.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

MATA

 

ATLAS TRENINGOWY