loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Unoszenie wyprostowanych nóg z linką wyciągu na leżąco
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: brzuch - proste brzucha


Asystujące:
brzuch - skośne brzucha; nogi - biodrowy; nogi - krawiecki; nogi - lędźwiowy; nogi - łonowy; nogi - napinacz powięzi szerokiej


Stabilizujące:
brak


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
wyciąg dolny; mata; ławka

Jest to ćwiczenie bardzo zbliżone do zwykłego unoszenia nóg, jednak tutaj idziemy krok dalej z trudnością – należy postarać się, by wykonując to ćwiczenie nie zgiąć nóg. Dzięki temu pracujemy nie tylko nad mięśniami brzucha, lecz również się rozciągamy.


Krok 1

Pozycja startowa: Do wyciągu dolnego zamontuj linki przeznaczone do kostek i przypnij je do nich. Połóż się wyprostowany na podłodze, macie lub ławce treningowej, tak by Twoje stopy wskazywały stos z wyciągiem. Ręce daj za głowę, jeśli używasz ławki – najlepiej złap się za jej krawędź, jeśli leżysz na podłodze złap się jakiejkolwiek stabilnej rzeczy, mogą to być nawet kostki osoby towarzyszącej.


Krok 2

Faza wykonywania: Podnosimy nogi, tak mocno, aż będą maksymalnie zgięte w biodrach, wtedy zaczynamy podnosić nasze pośladki i kontynuujemy uginanie nóg w kierunku naszej głowy. W końcowej fazie tego ćwiczenia dolna część pleców nie powinna dotykać podłoża.


Krok 3

Faza powrotu: Bardzo ważne podczas fazy opuszczania jest, by robić to miarowo i w pełni kontrolować każdy moment tego ruchu. Płynnym ruchem zaczynamy powrót do pozycji startowej. Pilnujemy, by mięśnie brzucha były cały czas napięte, a nogi wyprostowane.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

MATA

 

ATLAS TRENINGOWY

 

ŁAWKA TRENINGOWA