loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Brzuszki na piłce gimnastycznej
średnia: 5.0  ocen: 1
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: brzuch - proste brzucha


Asystujące:
brzuch - skośne brzucha


Stabilizujące:
brak


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
piłka gimnastyczna

Ćwiczenie brzuszków jest zdecydowanie bardziej skuteczny niż tradycyjne brzuszki. Dzieje się tak z dwóch powodów – po pierwsze pozwala na mocniejsze wygięcie, dzięki któremu możemy bardziej naciągnąć mięśnie brzucha, a po drugie piłka zmusza Cię do dodatkowego wysiłku, by balansować na piłce.
Jednak nawet ćwicząc na piłce gimnastycznej, jeśli nie nauczymy się wykonywać brzuszków prawidłowo, to efekty i tak będą znikome.


Krok 1

Pozycja startowa: Zaczynamy od ułożenia się na piłce, trzymając stopy płasko dość odlegle od piłki. Trzymając stopy zbyt blisko piłki, nie będziesz w stanie utrzymać równowagi. Odchylamy się do tyłu, tak by środek naszych pleców znajdował się na górze piłki. Ręce układamy w ten sposób, by koniuszkami palców dotykać skroni. Lepiej nie dawać rąk za głowę, bo może to kusić do naciągana karku. W tym ułożeniu powinno się czuć naciągnięcie mięśni brzucha.


Krok 2

Faza wykonywania: Weź głęboki wdech i napnij mięśnie brzucha. Musisz nauczyć się wykorzystywać to napięcie do rozpoczęcia brzuszka, bez względu na tempo w jakim możesz to zrobić.
Wydychając powietrze zacznij podnosić się w górę, zaczynając od głowy, poprzez barki, kończąc na górnej części tułowia.


Krok 3

Faza powrotu: Spróbuj zgiąć się jeszcze troszkę, by wykonać już ostatnią fazę brzuszka. Właśnie na tym polega sekret ćwiczenia na piłce gimnastycznej – nasze ciało znajduje się pod innym kątem i możemy wykonać mocniejszy skłon. Teraz wytrzymaj tak przez chwilę i zacznij powoli wracać do pozycji startowej.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

PIŁKI GIMNASTYCZNE I LEKARSKIE