loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Wyciąganie kolan i ramion w górę w leżeniu płasko
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: brzuch - proste brzucha


Asystujące:
brzuch - skośne brzucha


Stabilizujące:
brak


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
mata do ćwiczeń

W tym wypadku mamy do czynienia z bardzo podstawowym ćwiczeniem na mięśnie brzucha, niemal tak samo popularnym jak zwykłe brzuszki. Dzięki temu ćwiczeniu popracuje także dolna partia pleców. Dodatkowym atutem jest fakt, że ćwiczenie to mogą wykonywać osoby o różnym stopniu zaawansowania.


Krok 1

Pozycja startowa: Kładziemy się na plecach, dla naszej wygody możemy użyć do tego maty. Nogi powinny być wyprostowane, podobnie jak ręce, które powinniśmy trzymać nad głową.


Krok 2

Faza wykonywania: Unosimy do góry jednocześnie ręce i nogi, które pozostają wyprostowane i powinny wskazywać sufit. Nie przejmuj się jeśli nie potrafisz trzymać całkowicie rozprostowanych nóg – nie ma to wpływu na efektywność tego ćwiczenia. Unosimy głowę i ramiona do góry, napinając przy tym mięśnie brzucha. Nogi nachylamy w kierunku głowy, tak by prawie stykały się z wznoszonymi rękami.


Krok 3

Faza powrotu: W związku z tym, że wykonywane powtórzenia powinny być bardzo płynne, to gdy tylko osiągniemy najwyższy punkt wzniesienia rąk – zaczynamy ich opuszczanie. Ręce i nogi powinny pozostać skierowane ku górze, natomiast barki i głowa przez chwilę spoczywać na macie.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

MATA