loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Unoszenie nóg w leżeniu na skośnej ławce
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: brzuch - proste brzucha


Asystujące:
brzuch - skośne brzucha; nogi - biodrowy; nogi - krawiecki; nogi - lędźwiowy; nogi - łonowy; nogi - napinacz powięzi szerokiej


Stabilizujące:
klatka - piersiowy większy (środek i dół); naramienne - tylne aktony; nogi - obszerny ; plecy - najszerszy grzbietu; plecy - obły większy; ramie - trójgłowy (triceps)


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
ławka do ćwiczeń

Wykonując to ćwiczenie spalasz tłuszcz i budujesz mięśnie, ponadto oddziałuje ono na całe ciało, ze szczególnym uwzględnieniem mięśni brzucha. To ćwiczenie o niskiej intensywności znacznie pomoże Ci w budowaniu zgrabnej sylwetki. Dużą zaletą tego ćwiczenia jest to, że można kontrolować jego trudność poprzez odpowiednie nachylenie ławki.


Krok 1

Pozycja startowa: Przygotuj ławkę tak, by była nachylona odpowiednio do Twoich możliwości (możesz poeksperymentować z ustawieniami ławki i wybrać to, z którym ćwiczy Ci się najlepiej) – im większe nachylenie, tym większy opór. Kładziemy się na ławce plecami, głową w górę. Z tej pozycji zaczynamy to ćwiczenie.


Krok 2

Faza wykonywania: Rękoma łapiemy za krawędź ławki – trzymamy przez cały okres wykonywania ćwiczenia, dla zwiększenia stabilności. Zaczynamy podnosić nogi, uginając je w biodrach. Jednocześnie im wyżej będą znajdowały się nogi, tym bardziej powinny być ugięte w kolanach. Nogi zginamy i podnośmy tak, by niemalże mogły dotykać naszych ramion.


Krok 3

Faza powrotu: Po osiągnięciu pozycji szczytowej, zaczynamy opuszczać nogi – robimy to dokładnie odwrotnie do ruchu wznoszącego. Prostujemy nogi w biodrach, przy jednoczesnym rozprostowywaniu nóg w kolanach. Powtórzenie uważa się za wykonane, gdy wyprostowane nogi spoczną na chwilę na ławce. Od tej chwili zaczynamy kolejne powtórzenie.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

ŁAWKA TRENINGOWA