loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Unoszenie kolan i ramion w leżeniu płasko
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: brzuch - proste brzucha


Asystujące:
brzuch - skośne brzucha; nogi - biodrowy; nogi - krawiecki; nogi - lędźwiowy; nogi - łonowy; nogi - napinacz powięzi szerokiej


Stabilizujące:
brak


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
mata do ćwiczeń

Jest to kolejne z serii ćwiczeń na mięśnie brzucha, które z łatwością można wykonać w domowych warunkach. Wszystko czego potrzebujemy to chęć do ćwiczeń i dla wygody – mata. Dzięki temu ćwiczeniu popracujesz dość intensywnie nad mięśniami brzucha.


Krok 1

Pozycja startowa: Połóż się na plecach, na podłodze – dla wygody warto kłaść się na macie. Ręce powinny być ułożone wzdłuż tułowia, nogi wyprostowane i trzymane razem. Tak powinna wyglądać pozycja startowa.


Krok 2

Faza wykonywania: Wyprostowane ręce unosimy nad naszą klatkę piersiową, dłonie powinny stykać się ze sobą, palce wskazują górę. Zaczynamy się „składać” – podnosimy nogi do góry, jak również cały tułów, tak jakbyśmy chcieli palcami dotknąć stóp. Podczas tego ruchu cały czas napinamy nasze mięśnie brzucha. Gdy już poczujemy, że mocniej się nie zegniemy – zatrzymujemy się na krótką chwilę.


Krok 3

Faza powrotu: Po króciutkiej pauzie zaczynamy powrót – opuszczamy nogi i tułów jednocześnie. W pozycji leżącej nie ma potrzeby opuszczania rąk, najlepiej by przed kolejnym powtórzeniem pozostawały skierowane ku górze, nad naszą klatką piersiową.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

MATA