loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Unoszenie tułowia na ławce skośnej z hantlami
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: brzuch - proste brzucha


Asystujące:
brzuch - skośne brzucha; nogi - biodrowy; nogi - krawiecki; nogi - lędźwiowy; nogi - napinacz powięzi szerokiej


Stabilizujące:
klatka - piersiowy mniejszy; klatka - piersiowy większy (góra); klatka - piersiowy większy (środek i dół); klatka - zębaty przedni; naramienne - boczne aktony; naramienne - przednie aktony; ramie - trójgłowy (triceps)


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
hantle; ławka do ćwiczeń

Za każdym razem gdy dodajemy obciążenie do wykonywanego ćwiczenia, jego trudność wzrasta, a wraz z nią wzrasta efektywność. Nie inaczej jest również w tym przypadku. Jeśli chcemy, by unoszenie tułowia jeszcze lepiej zadziałało na nasze mięśnie brzucha – warto sięgnąć po hantle.


Krok 1

Pozycja startowa: Układamy się na ławce skośnej głową w dół, nogi blokujemy w podporach nóg. Oczywiście kąt nachylenia ławki powinien zależeć od naszych indywidualnych upodobań, ale przede wszystkim możliwości. Bierzemy hantle w dłonie i z tej pozycji będziemy rozpoczynali wykonywanie tego ćwiczenia.


Krok 2

Faza wykonywania: Trzymając hantle wznosimy wyprostowane ręce, tak by znajdowały się na wysokości naszej klatki, prostopadle do podłogi. Pamiętamy – podczas wykonywania tego ćwiczenia ręce cały czas pozostają wyprostowane w łokciach. Podnosimy cały tułów, dbamy o to, by ręce cały czas pozostawały prostopadle do podłogi, dlatego w pozycji wzniesionej powinny znajdować się nad naszą głową. Tę fazę możemy uznać za wykonaną w momencie, gdy będziemy klatką piersiową niemalże dotykać kolan. Wytrzymujemy tak przez chwilę.


Krok 3

Faza powrotu: Z fazy wznoszenia przechodzimy do fazy opadania – robimy to powoli i miarowo, tak, by mięśnie brzucha pozostawały napięte również podczas opuszczania tułowia. Gdy tylko przejdziemy do leżenia, zaczynamy kolejne powtórzenie. Robimy tak zaplanowaną ilość razy.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

HANTLE I ODWAŻNIKI

 

ŁAWKA TRENINGOWA