Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: hantle; ławka do ćwiczeń Za każdym razem gdy dodajemy obciążenie do wykonywanego ćwiczenia, jego trudność wzrasta, a wraz z nią wzrasta efektywność. Nie inaczej jest również w tym przypadku. Jeśli chcemy, by unoszenie tułowia jeszcze lepiej zadziałało na nasze mięśnie brzucha – warto sięgnąć po hantle.
Krok 1 Pozycja startowa: Układamy się na ławce skośnej głową w dół, nogi blokujemy w podporach nóg. Oczywiście kąt nachylenia ławki powinien zależeć od naszych indywidualnych upodobań, ale przede wszystkim możliwości. Bierzemy hantle w dłonie i z tej pozycji będziemy rozpoczynali wykonywanie tego ćwiczenia.
Krok 2 Faza wykonywania: Trzymając hantle wznosimy wyprostowane ręce, tak by znajdowały się na wysokości naszej klatki, prostopadle do podłogi. Pamiętamy – podczas wykonywania tego ćwiczenia ręce cały czas pozostają wyprostowane w łokciach. Podnosimy cały tułów, dbamy o to, by ręce cały czas pozostawały prostopadle do podłogi, dlatego w pozycji wzniesionej powinny znajdować się nad naszą głową. Tę fazę możemy uznać za wykonaną w momencie, gdy będziemy klatką piersiową niemalże dotykać kolan. Wytrzymujemy tak przez chwilę.
Krok 3 Faza powrotu: Z fazy wznoszenia przechodzimy do fazy opadania – robimy to powoli i miarowo, tak, by mięśnie brzucha pozostawały napięte również podczas opuszczania tułowia. Gdy tylko przejdziemy do leżenia, zaczynamy kolejne powtórzenie. Robimy tak zaplanowaną ilość razy.