loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Brzuszki z obciążeniem
średnia: 5.0  ocen: 1
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: brzuch - proste brzucha


Asystujące:
brzuch - skośne brzucha


Stabilizujące:
brak


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: mata do ćwiczeń;
obciążenia

Za każdym razem, gdy ćwiczymy, powinniśmy w naszym planie uwzględnić solidne ćwiczenia na mięśnie brzucha. Do takich ćwiczeń należą brzuski z obciążeniem. Wykonywane prawidłowo mogą sprawić, że szybko uzyskamy mięśnie brzucha jakich chcieliśmy.


Krok 1

Pozycja startowa: Zaczynamy od wybrania odpowiedniego dla nas obciążenia, zamiast niego możemy również użyć hantli. Najlepiej zaczynać z niewielkim obciążeniem, by nauczyć się jak wykonywać prawidłowo to ćwiczenie. Kładziemy się płasko na podłodze, najlepiej użyć do tego maty, możemy również położyć się na ławce do ćwiczeń. Uginamy nogi w kolanach i trzymamy stopy płasko na podłodze. Obciążenie kładziemy na naszym brzuchu, a nawet lekko na klatce piersiowej. Chwytamy je i lekko unosimy na zgiętych rękach. Z tej pozycji rozpoczynamy to ćwiczenie.


Krok 2

Faza wykonywania: Ręce trzymamy blisko tułowia. Staramy się utrzymywać obciążenie równomiernie po obu stronach, ponieważ większe obciążenie którejkolwiek ze stron może skutkować niepotrzebną kontuzją czy nadwyrężeniem. Używając mięśni brzucha wykonujemy ruch jak przy zwykłym brzuszku. Podnosimy się aż barki osiągną wysokość kolan. Podnosząc się pozwalamy obciążeniu na przemieszczenie się bliżej nóg.


Krok 3

Faza powrotu: Po osiągnięciu odpowiedniej wysokości przez nasze barki, zaczynamy wykonywać ruch opadający. Robimy to powoli i pod całkowitą kontrolą naszych mięśni. Tak naprawdę należy tak samo kontrolować ruch wznoszący, jak i opadający. Ćwiczenie powtarzamy zaplanowaną ilość razy.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

MATA

 

OBCIĄŻENIA