loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Brzuszki na piłce gimnastycznej z obciążeniem
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: brzuch - proste brzucha


Asystujące:
brzuch - skośne brzucha


Stabilizujące:
brak


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
piłka gimnastyczna; obciążenia

Brzuszki to efektywny sposób na wzmocnienie i wymodelowanie mięśni brzucha. Jedną z odmian tych ćwiczeń są obciążone brzuszki na piłce gimnastycznej z użyciem obciążenia. W efekcie nie tylko musimy dbać o równowagę i angażować więcej mięśni, lecz także mamy większy opór, a zatem możemy uzyskać jeszcze lepsze wyniki.


Krok 1

Pozycja startowa: Siadamy na piłce gimnastycznej, oddalamy stopy od piłki i odchylamy się tak, by środek naszych pleców leżał dokładnie na szczycie piłki. Łapiemy obciążenie o wadze dostosowanej do naszych możliwości. Mamy dwie możliwości w ułożeniu obciążenia: możemy położyć je na klatce piersiowej lub trzymać za głową. Nie ma znaczenia, które ustawienie wybierzemy, ważne byśmy czuli się komfortowo. Tak będziemy rozpoczynać to ćwiczenie.


Krok 2

Faza wykonywania: Zaczynamy wykonywanie tego ćwiczenia poprzez ściskanie mięśni brzucha, powodujące nasze podnoszenie, zupełnie tak samo jak w przypadku standardowego brzuszka. Podnosimy się na tyle wysoko, na ile możemy.


Krok 3

Faza powrotu: Gdy czujemy, że wykonaliśmy pełny skłon – próbujemy jeszcze mocniej napiąć mięśnie brzucha i dopiero wtedy zaczynamy powrót. Jemu też powinno towarzyszyć napięcie naszych mięśni. Tutaj wykorzystujemy zaletę piłki – odchylamy się maksymalnie do tyłu, tak by wygiąć się w łuk i naciągnąć maksymalnie mięśnie brzucha. Wykonujemy to ćwiczenie w ten sposób 12-15 razy w każdej z trzech serii.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

PIŁKI GIMNASTYCZNE I LEKARSKIE

 

OBCIĄŻENIA