loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Unoszenie tułowia z obciążeniem (dla zaawansowanych)
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: brzuch - proste brzucha


Asystujące:
brzuch - skośne brzucha; nogi - biodrowy; nogi - krawiecki; nogi - lędźwiowy; nogi - napinacz powięzi szerokiej


Stabilizujące:
brak


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: mata do ćwiczeń;
obciążenie

Ćwiczenie to jest tak naprawdę trudniejszą odmianą zwykłego unoszenia tułowia. Jednak użycie dodatkowego obciążenia podczas tego ćwiczenia zapewnia większy opór, czyli trudność. Wybierając to ćwiczenie warto zacząć od niewielkich ciężarów, które będziemy zwiększać gdy dany ciężar przestanie być dla nas wyzwaniem.


Krok 1

Pozycja startowa: Układamy się płasko na podłodze. Warto użyć do tego maty, dzięki temu wykonywanie ćwiczeń będzie bardziej komfortowe. Nogi uginamy w kolanach i dobrze by było dociążyć stopy (możemy nawet poprosić kogoś o ich przytrzymanie). Łapiemy obciążenie – kładziemy je na klatce piersiowej lub za głową. Z tej pozycji rozpoczniemy to ćwiczenie.


Krok 2

Faza wykonywania: Bierzemy głęboki wdech, napinamy mięśnie brzucha i podnosimy się. Wznosimy cały tułów, do momentu, gdy klatka piersiowa styka się z naszymi kolanami.


Krok 3

Faza powrotu: Po zetknięciu z kolanami, zaczynamy się opuszczać – powoli i nadal kontrolując ruchy. Nie pozwalamy, by napięcie puściło. Warto przytrzymać mocno napięte mięśnie brzucha przez całe ćwiczenie. Powtórzenie możemy uznać za pełne, gdy obciążenie znajdzie się na macie.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

MATA

 

OBCIĄŻENIA