loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Skrętne unoszenie tułowia na ławce skośnej z obciążeniem
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: brzuch – skośne brzucha


Asystujące:
brzuch - proste brzucha; nogi - biodrowy; nogi - krawiecki; nogi - lędźwiowy; nogi - napinacz powięzi szerokiej


Stabilizujące:
brak


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: ławka do ćwiczeń;
obciążenie

Wykonując to ćwiczenie wzmocnimy i lepiej wymodelujemy przede wszystkim mięśnie skośne brzucha. Jeśli bez problemu potrafisz wykonać skrętne unoszenie tułowia na ławce skośnej i nie nadwyrężasz sobie przy tym pleców, to powinieneś spróbować wykonać to ćwiczenie, tylko tym razem z użyciem dodatkowego obciążenia.


Krok 1

Pozycja startowa: Wybieramy obciążenie odpowiednie dla naszych możliwości. Najlepiej zacząć od relatywnie lekkiego obciążenia, by przekonać się na ile więcej możemy sobie pozwolić. Ławkę skośną ustawiamy tak, by opór również nie stanowił dla nas wielkiego problemu. Zaczepiamy nogi o oparcia, będziemy leżeć głową w dół. W tej pozycji nasze kolana powinny być zgięte pod kątem 90-ciu stopni. Obciążenie trzymamy na klatce piersiowej, krzyżując na nim ręce, można również trzymać je za głową, wtedy łokcie będą skierowane do góry. Tak zaczynamy to ćwiczenie.


Krok 2

Faza wykonywania: Podnosimy się używając do tego mięśni brzucha i skręcamy tułów w jedną stronę. Podnosimy się aż jedna strona barków nie dotknie przeciwległej nogi.


Krok 3

Faza powrotu: Po zetknięciu z kolanami, zaczynamy się opuszczać – powoli i nadal kontrolując ruchy. Nie pozwalamy, by napięcie puściło. Gdy już opuścimy się całkowicie, ponownie się wznosimy, tym razem skręcając jednak w drugą stronę. Wykonujemy tyle samo powtórzeń dla każdej ze stron.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

OBCIĄŻENIA

 

ŁAWKA TRENINGOWA