loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Brzuszki skrętne na ławce skośnej z obciążeniem
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: brzuch – skośne brzucha


Asystujące:
brzuch - proste brzucha


Stabilizujące:
brak


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: ławka do ćwiczeń;
obciążenie

Mięśnie skośne to tak naprawdę główna grupa mięśni brzucha. Jednak ten rodzaj ćwiczenia działa również na mięśnie proste. To proste i niewymagające ćwiczenie. Możesz skupić się bardziej na mięśniach skośnych poprzez dokładniejsze przykładanie się do skrętu w tym ćwiczeniu.


Krok 1

Pozycja startowa: Ławkę ustawiamy pod najlepszym dla nas kątem, wybieramy odpowiednie dla nas obciążenie, nogi zaczepiamy o oparcia i kładziemy się na ławce. Ciężarek kładziemy albo na naszej klatce piersiowej, albo trzymamy go za głową. Tak rozpoczynamy.


Krok 2

Faza wykonywania: Podnosimy się napinając mięśnie brzucha, pamiętamy, że wykonując brzuszki nigdy nie podnosimy się ponad dolną część pleców – ta zawsze ma pozostawać na ławce. Gdy już będziemy wzniesieni – skręcamy tułów w jedną stronę. Zadziała to na jedną stronę mięśni skośnych.


Krok 3

Faza powrotu: Obniżamy się do pozycji startowej. Kark powinien być luźny, dlatego powinny pracować tylko mięśnie przy rdzeniu i brzucha. Ponownie się podnosimy używając mięśni brzucha, tym razem w drugą stronę. Powtarzamy to ćwiczenie skręcając tułów naprzemiennie. Wykonujemy tyle powtórzeń, ile tylko potrafimy, aż poczujemy, że kark zaczyna być napięty. Odpoczywamy przez pół minuty i powracamy do wykonywania ćwiczeń.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

OBCIĄŻENIA

 

ŁAWKA TRENINGOWA