loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Brzuszki skrętne na piłce gimnastycznej z obciążeniem
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: brzuch – skośne brzucha


Asystujące:
brzuch - proste brzucha


Stabilizujące:
brak


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
piłka gimnastyczna; obciążenie

Brzuszki skrętne na piłce gimnastycznej oddziałują głównie na mięśnie skośne brzucha i tym samym to je modelują najbardziej. Nie pomijają jednak mięśni prostych. Dlatego warto wykonywać to ćwiczenie jeśli chcemy urozmaicić nasze zestawy ćwiczeń, tak by nie popaść w rutynę.


Krok 1

Pozycja startowa: Siadamy na piłce, stopy odsuwamy stosunkowo daleko – blisko trzymane mogłyby przeszkadzać w utrzymywaniu równowagi. Kładziemy się na piłce w ten sposób, by środek pleców znajdował się na jej szczycie. Powinniśmy być lekko wygięci w łuk, by czuć naciągnięte mięśnie brzucha. Bierzemy obciążenie i w zależności od naszych preferencji, możemy trzymać je za głową lub na klatce piersiowej. Oczywiście jego waga powinna być dostosowana do naszych możliwości.


Krok 2

Faza wykonywania: Napinamy mięśnie brzucha i podnosimy się do góry „zginając się” w biodrach (jak w przypadku normalnego brzuszka), podnosząc się pamiętajmy o ruchu skrętnym naszego tułowia w jedną stronę. Gdy osiągniemy pozycję maksymalnego podniesienia – jeszcze mocniej napinamy mięśnie brzucha i wytrzymujemy tak przez krótką chwilkę.


Krok 3

Faza powrotu: Obniżamy się do pozycji startowej, czyli do wygięcia w łuk. Wznosząc się ponownie skręcamy się w drugą stronę, tak by nasze brzuszki były skrętne naprzemiennie. Wykonujemy w ten sposób trzy serie po 12-15 powtórzeń.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

PIŁKI GIMNASTYCZNE I LEKARSKIE

 

OBCIĄŻENIA