loadingimg

Wczytuję dane...
strona główna sklepupoprzedni
następny
Skłony boczne z linkami wyciągu
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: brzuch – skośne brzucha


Asystujące:
brzuch - proste brzucha; nogi - biodrowy; nogi - lędźwiowy; plecy - prostowniki grzbietu


Stabilizujące:
nogi - pośladkowy; plecy - czworoboczny góra; plecy - czworoboczny środek; plecy - dźwigacz łopatki


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
wyciąg dolny

Dodanie ćwiczeń z wyciągiem do swojego planu pozwala na pracę nad mięśniami skośnymi brzucha przy użyciu ciężaru najlepiej dopasowanego do Twoich możliwości. W przeciwieństwie do pozostałych mięśni brzucha – zbyt duże rozbudowanie skośnych może sprawić, że będziesz wyglądać nieproporcjonalnie. Dlatego dobrym pomysłem jest ćwiczenie na wyciągu – tutaj masz pełną kontrolę nad rozbudową mięśni.


Krok 1

Pozycja startowa: Wyciąg ustawiamy w dolnej pozycji. Dobieramy ciężar, który będziemy podnosić – jeśli nie wiesz jaka waga będzie dla Ciebie odpowiednia – wtedy najlepiej zacząć od relatywnie niewielkiej. Zwiększaj wagę obciążenia, gdy tylko będziesz czuł, że staje się ono zbyt proste.
Stajemy kilka kroków od wyciągu, stopy ustawiamy na szerokości bioder. Kolana powinny być leciutko ugięte, pleców nie usztywniamy – staramy się je trzymać w naturalnej postawie.


Krok 2

Faza wykonywania: Schylamy się bokiem, by złapać drążek wyciągu. Nogi i biodra powinny pozostawać w miejscu. Podnosimy obciążenie poprzez napinanie mięśni skośnych przeciwległych do ręki, którą trzymamy linkę wyciągu. Przy tym ruchu wydychamy powietrze i pilnujemy, by ramię było cały czas proste. Musimy mieć pewność, że to mięśnie brzucha pracują, a nie ramiona czy barki dźwigają ten ciężar.


Krok 3

Faza powrotu: Osiągając maksymalny skłon boczny pozostajemy w takiej pozycji przez cały oddech. Powoli powracamy do pozycji startowej, pamiętając, by mięśnie brzucha były cały czas zaangażowane w ten ruch. Powtarzamy 3 serie po 12-15 powtórzeń na każdą stronę. Gdy zauważymy, że ćwiczenie staje się dla nas zbyt łatwe – zwiększamy wagę.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

ATLAS TRENINGOWY