loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Wymach boczny z linką wyciągu
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: brzuch – skośne brzucha


Asystujące:
nogi - napinacz powięzi szerokiej; nogi - pośladkowy; nogi - przywodziciel długi; plecy - prostowniki grzbietu


Stabilizujące:
klatka - piersiowy mniejszy; klatka - piersiowy większy (góra); klatka - piersiowy większy (środek i dół); naramienne - przednie aktony; naramienne - tylne aktony; plecy - czworoboczny dół; plecy - czworoboczny środek; plecy - równoległoboczny; ramie - trójgłowy (triceps)


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
wyciąg górny

Wymach boczny z linką wyciągu jest świetny dla talii. Mięśnie skośne brzucha pełnią ważną rolę przy skrętach tułowia czy oddechu. Ćwiczenie to można wykonywać stojąc na obu nogach lub tylko na jednej, jeśli dodatkowo chcemy poćwiczyć równowagę.


Krok 1

Pozycja startowa: Ustaw wyciąg tak, by znajdował się on na wysokości mostka. Stań naprzeciwko wyciągu i złap linkę oburącz przeplatając palce. Wyprostuj ramiona i stań w rozkroku na lekko ugiętych nogach. Napnij mięśnie brzucha. Tak rozpoczynamy to ćwiczenie.


Krok 2

Faza wykonywania: Obróć się w prawo, tak mocno jak tylko potrafisz, nogami pozostając na miejscu. Cała sztuka polega na tym, by poruszać tylko tułowiem, nogami pozostając w miejscu. Wytrzymaj w pełni skręconej pozycji, trzymając ręce równolegle do podłogi, przez 2 sekundy.


Krok 3

Faza powrotu: Powracamy do pozycji startowej, powoli i kontrolując pracę mięśni. Wykonujemy 12 skrętów w prawo, 12 skrętów w lewo, w trzech seriach. Jeśli zdecydujesz się na wariant ze staniem na jednej nodze – pamiętaj o zmienianiu nogi na której stoisz.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

ATLAS TRENINGOWY