loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Wymach skośny z linką wyciągu dół-góra
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: brzuch – skośne brzucha


Asystujące:
nogi - napinacz powięzi szerokiej; nogi - pośladkowy; nogi - przywodziciel długi; plecy - prostowniki grzbietu


Stabilizujące:
brzuch - proste brzucha; klatka - piersiowy większy (góra); naramienne - boczne aktony; naramienne - przednie aktony; naramienne - tylne aktony; nogi - obszerny ; plecy - czworoboczny dół; plecy - czworoboczny góra; plecy - czworoboczny środek; plecy - dźwigacz łopatki; plecy - równoległoboczny; ramie - trójgłowy (triceps)


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
wyciąg dolny

W tym ćwiczeniu angażujemy wiele partii mięśni pleców. Jest ono doskonałe dla osób dbających o to, by równomiernie rozwijać wszystkie partie mięśni. Poza tym, jako jedna z wariacji ćwiczeń na mięśnie brzucha jest również doskonałym sposobem na urozmaicenie planu ćwiczeń.


Krok 1

Pozycja startowa: Wyciąg ustawiamy w pozycji dolnej. Łapiemy drążek wyciągu i stajemy bokiem do niego. Jedną nogę wysuwamy do przodu, drugą w tył. Noga wysunięta do tyłu powinna znajdować się bardzo blisko wyciągu. Stajemy na palcach stopy ułożonej blisko wyciągu. Uginamy lekko nogi w kolanach. Teraz drążek łapiemy oburącz – albo jedną ręką na drugiej, albo przeplatające ze sobą palce.


Krok 2

Faza wykonywania: Trzymając oba ramiona prosto cały czas ciągniemy drążek do góry tak, by przeciągnąć linkę na drugi bok – po skosie. Przy tym ruchu wymagany jest skręt tułowia, skręcamy je aż linka znajdzie się na przeciwległym boku do tego, którym jesteśmy odwróceni do maszyny. Kolana uginamy jeszcze mocniej w momencie, gdy linka wyciągu zbliża się do maksymalnej wysokości.


Krok 3

Faza powrotu: Wracamy ruchem dokładnie odwrotnym do wznoszącego. Powtarzamy to ćwiczenie także na drugą stronę. Pamiętamy, że ramiona powinny być usztywnione przez cały czas wykonywania tego ćwiczenia. Ćwiczenie powtarzamy 12-15 razy na każdą stronę w każdej z trzech serii.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

ATLAS TRENINGOWY