loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Wymach skośny z linką wyciągu góra-dół
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: brzuch – skośne brzucha


Asystujące:
nogi - napinacz powięzi szerokiej; nogi - pośladkowy; nogi - przywodziciel długi; plecy - prostowniki grzbietu


Stabilizujące:
brzuch - proste brzucha; klatka - piersiowy mniejszy; klatka - piersiowy większy (środek i dół); naramienne - tylne aktony; plecy - czworoboczny dół; plecy - czworoboczny środek; plecy - najszerszy grzbietu; plecy - obły większy; plecy - równoległoboczny; ramie - trójgłowy (triceps)


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
wyciąg górny

Ćwiczenie to jest odwrotne do wymachu dół-góra. Tutaj również angażujemy wiele partii mięśni pleców. Jest ono doskonałe dla osób dbających o równomierny rozwój wszystkich partii mięśni. Poza tym, jako jedna z wariacji ćwiczeń na mięśnie brzucha jest również doskonałym sposobem urozmaicania planu ćwiczeń.


Krok 1

Pozycja startowa: Wyciąg ustawiamy w pozycji górnej. Łapiemy drążek wyciągu i stajemy bokiem do niego. Jedną nogę wysuwamy do przodu, drugą w tył. Noga wysunięta do tyłu powinna znajdować się bardzo blisko wyciągu. Stajemy na palcach stopy ułożonej blisko wyciągu. Uginamy lekko nogi w kolanach. Teraz drążek łapiemy oburącz – albo jedną ręką na drugiej, albo przeplatające ze sobą palce.


Krok 2

Faza wykonywania: Trzymając oba ramiona prosto cały czas ciągniemy drążek do siebie tak, by przeciągnąć linkę na drugi bok – po przekątnej. Przy tym ruchu wymagany jest skręt tułowia, skręcamy je aż linka znajdzie się na przeciwległym boku do tego, którym jesteśmy odwróceni do maszyny. Kolana uginamy jeszcze mocniej w momencie, gdy linka wyciągu zbliża się maksymalnie do dołu.


Krok 3

Faza powrotu: Wracamy ruchem dokładnie odwrotnym od opadania. Przy powrocie powinniśmy stawiać nadal lekki opór, by mięśnie były cały czas napięte. Powtarzamy to ćwiczenie także na drugą stronę. Pamiętamy, że ramiona powinny być usztywnione przez cały czas wykonywania tego ćwiczenia. Ćwiczenie powtarzamy 12-15 razy na każdą stronę w każdej z trzech serii.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

ATLAS TRENINGOWY