loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Skłony boczne na ławce z hantlem
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: brzuch – skośne brzucha


Asystujące:
plecy - prostowniki grzbietu


Stabilizujące:
nogi – pośladkowy


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
hantle; ławka do ćwiczeń

Skłony boczne to ćwiczenie idealne dla wszystkich tych, którzy chcą się pozbyć nadmiaru tłuszczu, zwłaszcza na boczkach – dzięki oddziaływaniu na mięśnie skośne brzucha, możemy wymodelować nasze boki. To ćwiczenie, które łatwo można wykonać także w domu.


Krok 1

Pozycja startowa: Kładziemy się bokiem na ławce skośnej, chwytamy hantel w zwisającą rękę. Na ławce powinniśmy być ułożeni tak, by mieć możliwość bocznego wygięcia się w dół, także najlepiej ułożyć się w ten sposób, by biodro opierało się o koniec ławki. Z tej pozycji rozpoczynamy ćwiczenie.


Krok 2

Faza wykonywania: Zaczynamy wznoszenie całego tułowia przy pracy mięśni skośnych brzucha. Podnosimy się najwyżej jak tylko potrafimy. Tak podniesieni powinniśmy chwilę wytrzymać.


Krok 3

Faza powrotu: Zaczynamy powolny powrót do dołu – wyginamy się tak mocno by naciągnąć nasze mięśnie. Ponadto cały czas kontrolujemy mięśnie podczas opuszczania. Dlatego ruch powinien być bardzo powolny, a mięśnie powinny cały czas pracować. Ćwiczenie powtarzamy 12-15 razy na każdy bok w trzech seriach.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

HANTLE I ODWAŻNIKI

 

ŁAWKA TRENINGOWA