loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Skłony boczne na stojąco z hantlem
średnia: 3.0  ocen: 3
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: brzuch – skośne brzucha


Asystujące:
plecy - prostowniki grzbietu


Stabilizujące:
nogi - pośladkowy; plecy - czworoboczny góra; plecy - czworoboczny środek; plecy - dźwigacz łopatki


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
hantle

Skłony boczne to ćwiczenie idealne dla wszystkich tych, którzy chcą się pozbyć nadmiaru tłuszczu, zwłaszcza na boczkach – dzięki oddziaływaniu na mięśnie skośne brzucha, możemy wymodelować nasze boki. Z łatwością możemy wykonać je w domu. Ponadto jego zaletą jest również to, że w przeciwieństwie do tego samego ćwiczenia wykonywanego na ławce – tutaj angażujemy również więcej mięśni pleców.


Krok 1

Pozycja startowa: Stajemy wyprostowani i w rozkroku (nogi ustawiamy na szerokość barków), bierzemy hantel w jedną rękę, drugą podpieramy się w pasie. Tak rozpoczynamy to ćwiczenie.


Krok 2

Faza wykonywania: Trzymając proste plecy i głowę w górze zaczynamy schylać się – zginając się w pasie. Oczywiście w bok, np. trzymając hantel w lewej ręce zaczynamy uginać się w prawo. Wdychamy powietrze w trakcie tego ruchu. Chwilę wytrzymujemy w maksymalnym zgięciu i  powoli zaczynamy wracać do pozycji startowej.


Krok 3

Faza powrotu: Wracając do pozycji startowej, zaczynamy wydychać powietrze. Powrót powinien być powolny i miarowy. Pamiętaj – tylko boki pracują, reszta ciała powinna być usztywniona. Teraz powtarzamy ćwiczenie, z tym, że przekładamy hantel do drugiej ręki i wyginamy się w drugą stronę.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

HANTLE I ODWAŻNIKI